Giriş yap

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Covid-19 İçin Toplandı!

10.04.2020

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 8 Nisan’da gerçekleştirdiği online bir seminerde Covid-19 Salgınından Uluslararası Taşımacılık ve Lojistiğin Nasıl etkilendiği hakkında konuştu. Seminerin moderatörlüğünü Deik Lojistik İŞ Konseyi Başkanı Turgut Erkeskin üstlendi. Seminere Nail Olpak, Çetin Nuhoğlu, Emre Eldener gibi isimler katıldı.

 

Nail Olpak, herkesin endişeli olduğunu ancak durumun ümitsiz bir durum olmadığını belirtti. Lojistik sektörünün ihracata devam ettiğini belirten Olpak, bu dönemin sonunda sektörün yeniden şekilleneceğini söyledi.

Çetin Nuhoğlu ise karayolu taşımacılığının her şartta çok önemli olduğunu belirtirken, ülkemizin jeopolitik konumunun karayolu taşımacılığında avantajının büyük olduğunu ekledi. Nuhoğlu, “Sağlık için önemli tedbirler alınırken, taşımacılar için yeşil hatlar oluşturuldu. AB karayolunda taşımaların duraksamadan geçilmesi için de tedbirler aldı” diye konuşmasına devam etti. Virüs sebebiyle alınan önlemlerden bahsederken Nuhoğlu, “Ocak ve Şubat aylarında Kapıkule’den günlük 1.100 geçiş oluyordu. Bugün bu sayı 700’e düştü." diye belirtti. Nuhoğlu, ‘Şoförlere test yapılmasını istediğimizi belirttik’ ifadelerini kullandı.

Emre Eldener ise deniz taşımacılığında bazı sıkıntılar yaşandığını şu ifadelerle anlattı; “Deniz taşımacılığında Çin’i gidemeyen satın alma ekipleri şubat ayında Türkiye’ye geldiler. Üretimin devam ettiğini görünce Türkiye siparişlerini artırdılar. Ancak armatörler azalan konteyner trafiği nedeniyle seferlerini ve bazı limanlara uğramayı kestiler ve boş konteyner gelmedi. Talep de artınca sevkiyatları ertelemek zorunda kaldık. Fiyatlarda navlunlarda yüzde 30 artış oldu. Yine de en az etkilenen sektör konteyner taşımacılığıdır. Türkiye’ye gelen gemilerde 14 gün karantina süresi var. Gemilerde ciddi bekleme maliyet çıkıyor.”

Haberler ve duyurular Hepsini göster

12.06.2022

Multimodal 2022 Fuarında Yerimizi Aldık!

Sevgili Paydaşlarımız, Sizleri 14 – 16 Haziran 2022 tarihleri arasında Birmingham / İngiltere'de düzenlenecek olan Multimodal 2022'nin parçası olmaya davet ediyoruz.

05.01.2022

İngiltere tarafına yapılan taşımalarda GVMS bildirimi zorunluluğu 1 ocak itibariyle başladı!

1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yapılacak olan Birleşik Krallık taşımalarında GVMS (Goods Vehicle Movement Service) uygulaması iki yönlü olarak zorunlu hale gelecek olup taşımacıların tüm işlemleri için hareket/çıkış limanına varmadan önce GVMS üzerinden GMR numarası (Goods Movement Record) almaları gerekmektedir. GMR yokluğu halinde araçlarınız gemiye kabul edilmeyecektir.

03.12.2021

Oregon Teknoloji Hizmetleri Logitrans 2021de sizlerleydi!

Standımızı ziyaret eden herkese teşekkür ederiz. Seneye görüşmek üzere.

05.04.2021

Oregon’dan Şirket Ortaklarına Pandemi’de Moral Hediyesi!

Oregon Teknoloji Hizmetleri A.Ş. Antakya, Mersin ve Gaziantep’te yerleşik 120 ortağına cep telefonu hediye etti.

25.01.2021

Oregon Hizmet Ağını Genişletiyor!

Oregon Fleet Araç Takip Sistemiyle beraber Ticaretinizi Güvence altına alın!

14.01.2021

Brexit Hakkında...

Brexit Sonrası Transit ve Taşımacılık Uygulamaları

22.12.2020

Takograf Verileri Hakkında Bilgilendirme!

Takograf Verilerini Gönderme Zorunluluğu 2024'e ertelendi.

12.11.2020

Oregon Fleet Uygulaması Çıktı!

Oregon Teknoloji Hizmetleri’nin Araç Takip ve Filo Yönetimi Hizmeti Oregon Fleet, artık Google Play Store ve AppStore’da!

Oregon'un tüm yeniliklerden ilk siz haberdar olun.

Subscribe Subtitle